close
loading

01. TROCHĘ HISTORII

Stowarzyszenie Strzeleckie Sokół zostało założone przez kilkunastu pasjonatów strzelectwa w grudniu 2019 roku. Pierwsze 12 miesięcy działalności upłynęło na zdobywaniu niezbędnych pozwoleń, zatwierdzeń i przede wszystkim na budowaniu struktur naszej organizacji. Dzięki przyjaznej atmosferze tworzonej przez włodarza Gminy Kazimierz Biskupi stowarzyszenie zaczęło się bardzo szybko rozwijać. Kupiliśmy pierwsze jednostki broni, rozpoczęliśmy prace remontowe na strzelnicy.

 

strzelnica

W 2021 roku udało się zdobyć licencję klubową Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w dyscyplinach karabin, strzelba i pistolet jako KLUB STRZELECKI SOKÓŁ. Nasz obiekt otrzymał pozytywną opinię PZSS i dzięki temu możemy organizować zawody strzeleckie w strukturach związku. Nasi członkowie, od tego momentu, mogą z nami uzyskać oprócz pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich również pozwolenie sportowe. Posiadanie licencji klubowej i zatrudnianie trenerów licencjonowanych przez PZSS pozwala na szkolenie przyszłych zawodników oraz poszerzanie oferty dla bardziej doświadczonych strzelców.

 

W 2022 Stowarzyszenie Strzeleckie Sokół otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Kazimierz Biskupi, które w całości zostało przeznaczone na stworzenie Młodzieżowej Sekcji Strzeleckiej. W chwili obecnej regularne treningi odbywają najmłodsi członkowie Sokoła, którzy mieszkają na terenie gminy Kazimierz Biskupi. Prowadzimy również rekrutację do drugiej sekcji skierowanej do wszystkich chętnych bez względu na adres zamieszkania.

 

 

 

 

Jeżeli szukasz klubu, gdzie nikt nie będzie oceniał twojego wyglądu, zapatrywań politycznych, w którym panuje miła, koleżeńska atmosfera to Sokół jest strzałem w dziesiątkę. Dla nas strzelectwo to nie tylko zawody i wyniki na tarczy. W naszym klubie najważniejsze jest miłe spędzanie czasu. Nie ma żadnego stażu czy wybierania nowych kandydatów na członka. Od pierwszego dnia w pełni korzystasz z praw i przywilejów. Naszą misją jest popularyzacja strzelectwa jako sportu dla wszystkich. Klub prowadzi swoją działalność w taki sposób aby oferta była bardzo przystępna cenowo, a świadczone usługi były na najwyższym poziomie.